Ostrá skúška Pod Bufárkom

V novom lyžiarskom areáli v Zamagurí - Pod Bufárkom v Spišských Hanušovciach sa prvú februárovú nedeľu konal prvý ročník lyžiarskych pretekov o Pohár starostu obce Spišské Hanušovce v obrovskom slalome. Bol to vskutku zaťažkávací krst tohto nového zariadenia a ostrá skúška jeho prevádzky v tejto sezóne. Usporiadateľom bola spoločnosť Gemza - Elektromat Kežmarok v spolupráci so samosprávou obce Sp. Hanušovce.

Súťažilo sa vo všetkých vekových kategó­riách od detí predškolského veku až po dôchodcov nad 60 rokov. Na technicky dobre zabezpečenom a organizačne vydarenom podujatí sa na štart postavilo vyše 80 pretekárov, medzi ktorými boli aj najstarší, bývalí vynikajúci lyžiari, 83-ročný Oto Krajňák a jeho brat, 81-ročný Vlado Krajňák z Kežmarku. Zo zúčastnených družstiev mladých zjazdárskych nádejí potešiteľné výsledky zaznamenali členovia LK pri OcÚ Č. Kláštor a Lechnica. V štyroch obsadených vekových kategóriách štyria z nich stáli na stupni víťazov. V kategórii starších žiačok 2. miesto obsadila Zuzka Čarnogurská, medzi mladšími žiačkami skončila druhá Denisa Holbusová a tretia Gabriela Krempaská.

V najpočetnejšie obsadenej kategórii starších žiakov si druhú priečku vybojoval Matej Regec, 9. miesto patrilo Jozefovi Lainczovi, 10. Dávidovi Čarnogurskému, 11. Tomášovi Džurnému a na 13. mieste skončil Patrik Glejdira. Na snímke sú: Matej Regec, Denisa Holbusová, Gabriela Krempaská a Zuzka Čarnogurská so svojím trénerom Fridrichom Lainczom z Č. Kláštora.