Zamagurčania sú juniorskí majstri sveta

MSJ a U23 L.Mikuláš, 3xC1juniori. I.miesto: Gurecka,Mračna,Džurný

MSJ a U23 L.Mikuláš, 3xC1juniori. I.miesto: Gurecka,Mračna,Džurný Foto:dzurny

Predminulú nedeľu sa pretekami kategórie 3 x C1 juniorov (tzv. hliadky) v Liptovskom Mikuláši skončili doteraz najväčšie Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome juniorov a pretekárov do 23 rokov, na ktorých štartovalo takmer 600 lodí z viac ako štyridsiatich krajín.

Titul majstrov sveta si vybojoval slovenský reprezentačný tím, ktorého členmi sú aj dvaja Zamagurčania – Tomáš Džurný (narodený v roku 1995) a Marko Gurecka (1996) zo Spišskej Starej Vsi, odchovanci Športového klubu vodného slalomu a zjazdu Pieniny Červený Kláštor, teraz pôsobiaci vo vojenskom športovom centre Dukla Liptovský Mikuláš. V  ťažkej konkurencii sedemnástich hliadok si spolu so svojim reprezentačným a aj klubovým kolegom Martinom Mračnom vybojovali zlatý kov pred tímom Nemecka, ktorému patrí striebro, a bronzovými Francúzmi.V individuálnych kategó­riách sa všetci traja slovenskí juniorskí kanoistickí reprezentanti v kategórii C1 prebojovali medzi desať najlepších. Martin Mračna napokon vo finále skončil na štvrtom mieste, Tomáš Džurný piaty a Marko Gurecka obsadil siedmu priečku. Pre T. Džurného to bol debut na MS juniorov v slalome, predminulý rok sa predstavil na svetovom šampionáte junio­rov v zjazde a šprinte v českej Opave. M. Gurecka a M. Mračna sa na MS zúčastnili druhý raz, premiéru mali minulý rok v Spojených štátoch amerických.Pre mladých kanoistov je to veľký úspech, ale zároveň aj záväzok uspieť aj na Majstrovstvách Európy vo Francúzsku, ktoré sa konajú od 30. júla do 4. augusta. Slovenské trio na nich obhajuje minuloročné tretie miesto v kategórii 3 x C1 zo slovinského Solkanu.