Tretí ročník O pohár starostu v stolnom tenise je za nami....

2013 - O pohár starostu obce Červený Kláštor v stol. tenise -3.ročník

Už po tretí krát, v tradičnom predveľkonočnom termíne - 23.marca 2013 sa stretli priaznivci stolného tenisu v našej obci , aby si zmerali sily na podujatí – „O pohár starostu obce Červený Kláštor“. Súťažilo sa v kategóriách: starší žiaci, mladší žiaci v kultúrnom dome a v kategórii seniorov v Národnej kultúrnej pamiatke Kláštor kartuziánov. Oproti minulým rokom sme zaznamenali menšiu účasť v žiackych kategóriách , ale nič to neubralo na kvalite zápasov. Prvé miesto v kategórii starších žiakov obsadil Roman Čmil, ktorý si dlhodobo udržuje skvelú formu a obhájil svoje prvenstvo z minulého ale aj predminulého roku. Druhé miesto obsadila Gabika Talárová a tretia skončila Katarína Čmilová. V kategórii mladších žiakov zvíťazila Johanka Balúchová pred Julianou Kolodzejovou. V kategórii seniorov sa hralo systémom „každý s každým“ na dva víťazné sety. V tejto kategórii zvíťazil František Kratka  (minulého roku druhý) so ziskom 12-ich bodov a to bez jediného prehratého   zápasu. Zároveň si domov odniesol zlatú sošku stolného tenistu ako najstarší účastník turnaja. Oproti minuloročnému štvrtému miestu si polepšil Štefan Džurný, ktorý však psychický nezvládol finálový zápas s Františkom Kratkom, a s jedným prehratým zápasom so ziskom 10-ich bodov skončil na druhom mieste. So ziskom 8-ich bodov skončili traja súťažiaci – Milan Gacík, Branko Michlík a Karol Rozmuš. Rozhodlo však lepšie skóre a tretie miesto z minulého roku obhájil Milan Gacík. Istým sklamaním pre divákov  bolo piate miesto favorizovaného Karola Rozmuša, ktorý v roku 2011 aj 2012 suverénne vyhral. No a po športovom zápolení  si seniori v družnej debate pochutnali na výbornom jeleňom guľáši v reštauračnom zariadení – „U Jakuba“ . Nuž 3. ročník stolnotenisového turnaja je šťastlivo za nami a už teraz sa tešíme na ten ďalší – v poradí už štvrtý....Športu zdar !

(Ľuboš Kolodzej, predseda športovej komisie pri OZ obce Č.Kláštor)