Súťažili o pohár starostu obce

O pohár starostu obce Spišské Hanušovce - IV. ročník

V lyžiarskom areáli Gemza Pod Bufarkom v Spišských Hanušovciach sa uskutočnil štvrtý ročník lyžiarskej súťaže v obrovskom slalome o Pohár starostu obce. V prekrásnom prostredí a za veľmi dobrého počasia sa na podujatí zúčastnilo 72 lyžiarov, ktorí súťažili v dvoch kolách a zvíťazil pretekár s najlepším súčtom časov. Ako v predchádzajúcich rokoch, aj v tomto bol vyhlásený celkový víťaz a teda držiteľ pohára starostu – pretekár s absolútne najlepším časom. Tentoraz sa ním stal Tibor Lizák st. s časom 46,72 s. Spišskohanušovčan, ktorý dosiahol najlepší čas v kategóriách žiakov, juniorov a mužov, bol Martin Kostka (50,77 s.). Rovnako domáca Ivetka Krempaská (53,49 s.) dosiahla najlepší čas v kategóriách žiačok, junioriek a žien. Tradične bola vyhlásená aj súťaž v kategórii najlepšie lyžujúci starosta. Už po štvrtýkrát sa ním stal starosta obce Červený Kláštor Štefan Džurný.
Výsledky: predškoláci – 1. Goran Gemza, 2. Andrej Barnáš, 3. Matej Fober, 4. Svorad Gemza. Mladšie žiačky – 1. Eva Barnášová, 2. Terézia Pristáčová, 3. Janka Krempaská. Mladší žiaci – 1. Radovan Novotný, 2. Jožko Sičár, 3. Jakub Kaňuk. Staršie žiačky – 1. Iveta Krempaská, 2. Simona Lizáková, 3. Petronela Baková. Starší žiaci – 1. Dávid Pristáč, 2. Tomáš Čižík, 3. Dominik Hadidom. Juniorky – 1. Anna-Mária Fečíková, 2. Anna Kostková. Juniori – 1. Tibor Lizák, 2. Patrik Grech, 3. Matej Ružbaský. Ženy – 1. Daniela Grechová, 2. Eva Hadidomová, 3. Jana Krempaská. Muži – 1. Dominik Grech, 2. Alexander Ružbašan, 3. František Grech. Snoubordisti – 1. Matúš Galica, 2. Peter Krempaský, 3. Anton Andráš.